רשלנות רפואית הריון ולידה

רשלנות רפואית – גניקולוגיה

רופא גניקולוג הינו רופא המתמחה ברפואת נשים. הגניקולוג מתמחה בכל הנושאים שהינם ייחודיים ואופייניים לנשים, זיהומים ודלקות, מחלות מין, בעיות וסת ואי פוריות.כמו בכל תחום הרפואה, גם בתחום הגניקולוגיה יכולים להתבצע טיפולים ברשלנות, אבחון שגוי וכיו"ב.

מפגע ברחוב: אישה נפלה במעבר חצייה ופוצתה!

אישה בת 67, רופאה במקצועה, חצתה כביש במעבר חצייה בחולון, תוצאת שברים ושקעים בכביש, נפלה ופונתה לקבלת טיפול רפואי. שם אובחן שבר בידה הימנית- הדומיננטית. היא אושפזה בבית החולים ועברה ניתוח לקיבוע השבר.

לידת עכוז – רשלנות רפואית

בשבוע 37 להריונה, פונתה האם ע"י אמבולנס לבית החולים "זיו" בצפת עקב ירידת מים , וילדה את ביתם (התובעת 1) בלידת עכוז- וגינאלית. בהמשך אובחנה הילדה כסובלת מחולשת שרירים ופגיעה במקלעת העצבים הברכיאלית דו צדדית, ושיתוק ע"ש ארב (Erb's Palsy). ההורים החליטו לתבוע את בית החולים בגין רשלנות.

רשלנות רפואית- הסכמה מדעת

טיפול רפואי שניתן ללא הסכמתו המפורשת של המטופל (הסכמה מדעת), ייחשב כרשלנות רפואית. תובע בעילה של רשלנות רפואית בגין העדר "הסכמה מדעת" צריך להוכיח, בין היתר, כי קיים קשר בין הרשלנות לנזק הנטען. היינו, לו היה מקבל את המידע אודות הטיפול הרפואי, לא היה נותן את הסכמתו לטיפול שבוצע.

איחור באבחון סרטן

הרופא שלח את המטופל לביתו עם משככי כאבים ומנוחה. כך הלוך וחזור מבלי לאבחן מקור כאבי הגב ומצבו הכללי, ללא תשאול המטופל איזה כאבי גב, לאן הם מקרינים, האם יש עוד תסמינים, ללא ביצוע בדיקות דם, ללא שליחתו לביצוע בדיקות מקיפות יותר.

רשלנות רפואית – אורתופד

אורתופד, תחום רפואי המצריך מרופא האורתופד שבע שנים לימודי רפואה והתמחות של ארבע שנים בתחום האורתופדי. תחום האורתופדיה עוסק ומטפל במגוון רחב של מחלות שרירי גוף האדם, נקעים, שברים, דלקות, זיהומים, בפיזיותרפיה, וכיו"ב.

רשלנות רפואית בניתוחי לב

יש להוכיח כי הקרדיולוג ביצע פעולה ראויה כפי שרופא סביר היה אמור לנקוט. לרוב בתביעת רשלנות רפואית נגד הרופא יצטרכו לבחון את הפעולות שלו בהתאם לכישוריו והכשרתו הספציפית למקרה, קבלת ההחלטות ומורכבות ההליך. השאלה שתעלה במקרה זה, האם רופא אחר היה נוהג באופן שונה מהרופא המטפל. ניתוח לב הינו הליך מורכב לכן יש לבצע אבחון…

רשלנות רפואית בהריון – פיגור שכלי

פיגור שכלי, הפרעה קוגניטיבית הפוגעת ביכולת לבצע פעולות מהבסיסיות ביותר ועד למורכבות ביותר בתפקוד היומיומי. יכול להיות מולד, גנטי או עקב רשלנות רפואית. זוהי רשלנות היכולה לבוא במהלך ההיריון או לחילופין במהלך הלידה.

שאלות ותשובות רשלנות רפואית

מהם מקרים נפוצים של רשלנות רפואית? רשלנות רפואית יכולה להתקיים בבדיקה, בטיפול, במעקב, בניתוח. יכולה לנבוע מכך שהרופא לא בדק, לא שאל, לא אבחן לא טיפל נכון וכו', לדוגמא: הליך רפואי לא מתאים: אם הוכח כי ההליך הרפואי בו בחר הרופא שגוי , לקוי או לא סביר – ניתן לטעון כי הרופא התרשל. יש לבחון האם הרופא פעל מחוסר ידע , חוסר זהירות וכיו"ב.

אבחון רפואי שגוי

רשלנות רפואית- טעות באבחון

לא פעם, אנו שומעים על טעויות וכשלים באבחנה רפואית המבוצעת על- ידי רופא. חולה מגיע לרופא ומתלונן אך הרופא אינו מייחס לתלונות משמעות מתאימה ולא נותן את הטיפול הנדרש. חובתו של רופא, לפעול בזהירות סבירה, לשאול את החולה באשר לסימפטומים מהם סובל