שאלות ותשובות בנושא סיעוד

שאלה: אמי אינה מתפקדת וזקוקה לעזרה. יש לה ביטוח סיעוד מטעם קופת חולים כללית דקלה, כיצד תקבל את הגמלה. תשובה: יש להגיש את הטפסים המצורפים (לחצו כאן) ולהמתין לתשובה. הבדיקה אורכת כ – 3 חודשים. שאלה: אני מוגבלת מאד בתפקודי וזקוקה לעזרה להתקלח ולהתלבש. למי עליי לפנות. תשובה: ראשית יש לפנות לביטוח לאומי להגשת תביעה (לחצו לקישור). כן יש לבדוק האם יש פוליסת ביטוח סיעודי באופן פרטי או דרך קופת החולים. אם יש לפנות גם לחברת הביטוח.

שאלות ותשובות רשלנות רפואית

מהם מקרים נפוצים של רשלנות רפואית? רשלנות רפואית יכולה להתקיים בבדיקה, בטיפול, במעקב, בניתוח. יכולה לנבוע מכך שהרופא לא בדק, לא שאל, לא אבחן לא טיפל נכון וכו', לדוגמא: הליך רפואי לא מתאים: אם הוכח כי ההליך הרפואי בו בחר הרופא שגוי , לקוי או לא סביר – ניתן לטעון כי הרופא התרשל. יש לבחון האם הרופא פעל מחוסר ידע , חוסר זהירות וכיו"ב.

שאלות ותשובות: תאונות עבודה

ועדה הרפואית קבעה לי 5% נוירולוגית ו-0% נכות אורתופדית. אני יודעת שמגיע לי יותר ונעשה לי עוול. עכשיו אני רוצה לתבוע את המעסיק שלי על תאונת העבודה. האם החלטת הועדה משפיעה באיזושהי צורה על התביעה עם המעביד? ממש לא. במקרה זה מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום על מנת שיצרף לתביעה שלך נגד המעביד חוות דעת של רופא מומחה היכול לקבוע אחוזי נכות גבוהים יותר.

נוטריון שרותים נוטריונים סיגל רייך-הלל

שאלות ותשובות: נוטריון

שאלה: האם נוטריון חייב להיות עו"ד? תשובה: במדינת ישראל, עורך דין המוסמך כנוטריון צריך להיות אזרח ישראל עם ותק של עשר שנים לפחות במקצועו כעורך דין והוא הוסמך ע"י משרד המשפטים לשמש כנוטריון. שאלה: למה מוסמך הנוטריון? תשובה: הנוטריון מוסמך בין היתר לבצע תרגום למסמכים, אישורים נוטריוניים, אימות חתימות, אימות ייפויי כוח למכירת / רכישת דירה, אימות הסכמי ממון

שאלות ותשובות: אובדן כושר עבודה

שאלה: מהו אובדן כושר עבודה על פי פוליסה? תשובה: במקרה בו אדם אינו יכול לעבוד כתוצאה ממחלה, תאונה או כל סיבה אחרת , פוליסת ביטוח המכסה אובדן כושר עבודה, יכולה להבטיח לנפגע, כי משכורתו, כולה או חלקה, תשולם לו. שאלה: מה ההבדל בין הסוגים של אובדן כושר עבודה מלא וחלקי? תשובה: אובדן כושר עבודה מלא הוא מצב בו

עורך דין תאונות דרכים

שאלות ותשובות בנושא תאונות דרכים

שאלה: נפגעתי בתאונת דרכים ונגרמו לי נזקי גוף, את מי תובעים? תשובה: התביעה היא נגד חברת הביטוח המבטחת בביטוח חובה, את הרכב בו נסעת. שאלה: איזה מסמכים נדרשים על מנת להגיש תביעה? תשובה: המסמכים הדרושים, אישור משטרה, תעודת ביטוח חובה של הרכב בו נסע הנפגע, רישיון נהיגה של הנהג, רישיון רכב, תיעוד רפואי, תעודת חדר מיון (אם יש)