סיעוד שאלות ותשובות

שאלה: אמי אינה מתפקדת וזקוקה לעזרה. יש לה ביטוח סיעוד מטעם קופת חולים כללית דקלה, כיצד תקבל את הגמלה. תשובה: יש להגיש את הטפסים המצורפים (לחצו כאן) ולהמתין לתשובה. הבדיקה אורכת כ – 3 חודשים. שאלה: אני מוגבלת מאד בתפקודי וזקוקה לעזרה להתקלח ולהתלבש. למי עליי לפנות. תשובה: ראשית יש לפנות לביטוח לאומי להגשת תביעה (לחצו לקישור). כן יש לבדוק האם יש פוליסת ביטוח סיעודי באופן פרטי או דרך קופת החולים. אם יש לפנות גם לחברת הביטוח.

מדריך זכויות המגיעות לילד אוטיסט

הורים שילדם מתגלה כאוטיסט, אינם מודעים, תמיד, לזכויותיהם לקבלת כספים והטבות שיסייעו להם בהתמודדות היומיומית והטיפול האינטנסיבי הדרוש לילדם. עמידה על זכויות ילדכם הינה משימה לא פשוטה, הכרוכה בבירוקרטיה רבה, ניירת, הנמצאת מסמכים, טרטורים וזמן. לא להתייאש! תגמול כספי חודשי מביטוח הסיעודי לילדים אוטיסטים יכול קצת להקל על הנטל הכלכלי, ולעזור לכם לקדם את הילד לתפקוד טוב יותר ועצמאי יותר.

ילדים בעלי צרכים מיוחדים – מה חשוב לדעת?

ילד בעל צרכים מיוחדים – שהתפתחותו לקויה באחד או יותר תחומים: גופני, שכלי, נפשי, התנהגותי, וכתוצאה מכך נפגעת יכולת הסתגלותו ותפקודו. פיגור שכלי, אוטיזם, תסמונת אספרגר, תסמונת דאון, תסמונת טוראט, תסמונת ויליאמס